S&P 500 WYDRUKOWAŁ WŁAŚNIE PODRĘCZNIKOWY SYGNAŁ BYKA: OTO DLACZEGO BITCOIN MOŻE ODNIEŚĆ KORZYŚCI

Bitcoin wzrósł o 0,2%, a kontrakty terminowe S&P 500 spadły o 0,4%, jak napisano w tym artykule.
Pomimo lekkiego spadku, indeks pozostaje w podręcznikowym wzorze byka, który ma za zadanie zakończyć się silnym przebiciem w górę.
BTC może odnieść korzyści z tego przełomu w S&P 500 ze względu na silną korelację, która powstała pomiędzy tymi dwoma rynkami.
W przeciwieństwie do Bitcoin, S&P 500 zaczyna swój tydzień z lekkim przesunięciem w dół. W czasie pisania tego artykułu, futures wiodącego amerykańskiego indeksu giełdowego wydrukował świecę -0,4% podczas sesji przedrynkowej.

Chociaż nie jest to posunięcie niemile widziane przez byki, indeks rzekomo pozostaje w podręcznikowym wzorze byka zagruntowanym do pchania akcji wyżej. To jest bycze dla Bitcoina ze względu na korelację, która powstała pomiędzy rynkami.

BITCOIN MOŻE ZOBACZYĆ SILNY RAJD JAK S&P 500 DRUKUJE ZNAK BYKA

Pomimo niewielkiego spadku zaobserwowanego na sesji przedrynkowej, analityk zauważył 19 lipca, że S&P 500 pozostaje w makro trójkącie wznoszącym się.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w m Bitcoin Code Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Trójkąt wznoszący się jest często postrzegany jako podręcznikowy wzór byka, ponieważ często łamie się do góry nogami. Wzorce te powstają, gdy atut widzi serię wyższych niżów, ale wielokrotnie napotyka na ten sam opór.

S&P 500
Wykres S&P 500 od handlowca Byzantine General (@Byz General), technika/analityka rynkowego. Wykres z TradingView.com

Jeśli S&P 500 pęknie powyżej wyżu w trójkącie, prawdopodobnie zostanie zagruntowany, aby przejść do nowego, wszechobecnego wyżu.
Bitcoin jest przygotowany na skorzystanie z tego potencjalnego przełomu, ponieważ w ostatnich miesiącach stał się coraz bardziej skorelowany z zapasami. Weźmy jako przykład tweet Charlesa Edwardsa: wykres cyfrowego menedżera aktywów pokazuje, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy oba rynki handlowały w tandemie na wielu sesjach handlowych.

Korelacja Bitcoin i akcji w 2020 roku.

Na dzień 10 czerwca (niestety) „ponownie połączyliśmy“. Korelacje w każdym czasie są wysokie.

Widzisz ten trend?

Wysoki poziom strachu i niepewności (np. VIX) = wysoki poziom korelacji. pic.twitter.com/rKPjXpdz73
Jeśli to będzie trwało dalej,https://bitcoinist.com/bitcoin-trading-sp-500-bad-thing/ Bitcoin będzie łamał się wyżej jak S&P 500.
Jeden z traderów zasugerował, że jeśli S&P 500 osiągnie nowy rekord w najbliższej przyszłości, BTC prawdopodobnie przekroczy $10.500 po raz pierwszy od około roku.

KORELACJA TA MA SREBRNĄ PODSZEWKĘ

Chociaż niektórzy postrzegają korelację Bitcoina z rynkiem akcji jako zły sygnał do przyjęcia i narracji aktywów, może tak nie być.
Qiao Wang, wybitny inwestor krypto walutowy, powiedział ostatnio, że korelacja może zwiększyć wartość propozycji BTC. Może się to wydawać kontrintuicyjne, ale niech wyjaśni:

„Korelacja akcjami z kryptonimem jest najbardziej irytującą rzeczą z portfela PoV. Zmniejsza marginalną korzyść z posiadania akcji. Może powinien zrzucić akcje i trzymać tylko złoto+BTC.“

Korelacja kamienno-szyfrowa jest najbardziej irytującą rzeczą z portfela PoV. Zmniejsza marginalną korzyść z posiadania kamieni. Może powinieneś porzucić akcje i po prostu trzymać złoto+BTC. Jedno jest ryzykiem na drugie jest ryzykiem, ale oba są anty-fat-debasement, który jest jedyną pewnością w życiu.

Dodał, że w świecie, w którym inflacja jest niezwykle wysoka, zapasy osiągną tylko punkt, zanim ich wartość zostanie zdziesiątkowana.